Zalety Bitcoin – dlaczego powinieneś je mieć!


 

Poznaj zalety Bitcoin!

Z poprzedniego artykułu, dowiedziałeś się  już czym jest nasza kryptowaluta, kto ją stworzył oraz jak działa. Co sprawia, że jest tak popularna? Dlaczego warto je posiadać? Najwyższy czas, abym przedstawił Ci, jakie są zalety Bitcoin.

zalety bitcoin

 

1.Błyskawiczne transakcje.

Jeżeli miałeś do czynienia z przelewami międzynarodowymi, wie jakie to potrafi być uciążliwe. Czas oczekiwania na nasze środki sięga niekiedy kilku dni, co potrafi być męczące, prawda? To wyobraźmy sobie teraz, że istnieje waluta, która pozwala nam dokonać płatności w dowolne miejsce na ziemi, dosłownie w kilka sekund. tak, taką możliwość daje nam właśnie Bitcoin.

2.Sieć P2P – bezpieczeństwo!

Jak już pisałem w poprzednim artykule, Bitcoin działa w sieci P2P (komputer-komputer). Dlaczego to takie ważne? W przeciwieństwie do normalnych walut, nikt nad BTC nie sprawuje władzy. Każda zmiana musi być zatwierdzona przez odpowiednią ilość użytkowników. Kryptowaluta została stworzona w taki sposób, że nie występuje tutaj żaden właściciel (nawet sam jej twórca nie ma nad nią kontroli). Twoje konto w żadnym przypadku nie może zostać zablokowane.

3.Odporność na inflację.

Bitcoin ograniczona inflacja

Częstą przyczyną występowania inflacji jest nadmierna podaż pieniądza (na rynku jest ich po prostu za dużo).  Przypadki gwałtownego spadku wartości pieniądza miały miejsce  w wielu krajach. Chcąc uniknąć podobnej sytuacji w przypadku naszej kryptowaluty całkowita liczba Bitcoinów może wynosić 21 milionów. Nie więcej, nie mniej. Te ograniczenie daje nam duży bufor bezpieczeństwa przed ewentualną inflacją. W przeciwieństwie do tradycyjnych pieniędzy, możliwość „dodrukowania” tej wirtualnej waluty, została całkowicie zablokowana.

4.Brak pośredników – niskie opłaty!

Każda transakcja trafia bezpośrednio do naszego odbiorcy w dowolnym miejscu na ziemi. Nie ma znaczenia czy jest to przelew krajowy czy międzynarodowy (nawet w miejsca gdzie bankowość jest ograniczona). Nie występują w tej operacji żadni pośrednicy w postaci tradycyjnych banków. które za większość przelewów, każą nam uiszczać duże kwoty w postaci prowizji. Większość przelewów za pomocą Bitcoin wysyła się zupełnie za darmo. Jeżeli chcemy otrzymać szybsze potwierdzenie transakcji przez sieć użytkownik może dodać do transakcji niewielką opłatę.

5.Anonimowość

Jeżeli zależy Ci na tym, aby pozostać anonimowym, może pomóc w tym Bitcoin. Twój adres pozostaje całkowicie anonimowy, a także może w dowolnej chwili zostać zmieniony. Twoje wirtualne pieniądze nie mogę zostać skonfiskowane przez rząd, komornika czy bank. Te pieniądze są tylko i wyłącznie Twoje.

Mam nadzieję, że dzięki temu artykułowi, przekonałem Cię choć trochę do Bitcoina :).

Oczywiście, jeżeli zdecydowałem się pokazać zalety Bitcoin, przedstawię Ci także jego wady (których jest mniej:) ). Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak zarobić dzięki tej kryptowalucie, sprawdź programy w których zarabiam, albo napisz do mnie wiadomość.